Usługi Elektryczne

Jesteśmy grupą elektryków, która od lat z pasją świadczy usługi elektryczne na najwyższym poziomie.
Zadzwoń już teraz  (+48) 727 775 478 lub Zamów ONLINE. Sprawdź również: Restartagd.pl

Naprawa instalacji
oświetleniowych
Naprawy
elektryczne
Montaż instalacji
elektrycznych
Usuwanie
awarii elektrycznych
Montaż i naprawa
gniazdek
Podłączanie
urządzęń AGD

Wybór elektryka – czym powinien charakteryzować się dobry fachowiec?

elektryk

Wybór fachowca, który wykona instalację elektryczną, zajmie się oświetleniem lub naprawami jest niezwykle istotny ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, a także funkcjonalność i trwałość urządzeń elektrycznych.

Uprawnienia i kwalifikacje elektryka

Właściwie każdy, kto ma przynajmniej podstawową wiedzę w zakresie urządzeń elektrycznych i instalacji może określić się mianem elektryka, ale nie każdy nim jest. Osoby określane jako „złote rączki” zwykle kuszą konkurencyjnymi cenami, ale należy pamiętać, że w przypadku instalacji elektrycznej nie należy oszczędzać, ponieważ ceną pomyłki lub naprawy kiepskiej jakości będzie zdrowie lub życie użytkowników. Każdy profesjonalny elektryk posiada uprawnienia SEP, czyli uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Fachowiec może skończyć szkołę zawodową, technikum lub szkołę wyższą o profilu elektrycznym, ale może być też po kursie lub kształcić się zupełnie samodzielnie, ale bez względu na rodzaj edukacji musi wykazać się odpowiednią wiedzą, zdając egzamin SEP. Dlatego, gdy elektryk przyjdzie już do Twojego domu lub firmy, nie bój się poprosić o okazanie dokumentu poświadczającego uprawnienia. Najlepiej już podczas rozmowy telefonicznej poproś o przyniesienie tego dokumentu. Elektryk powinien wystawić rachunek i gwarancję na wykonane usługi.

Zakres wykonywanych prac przez eleketryka

Elektryk jest zawodem, w którym nieustannie można poszerzać zakres swoich umiejętności, a tym samym świadczonych usług. Nie każdy elektryk dysponuje kompetencjami, aby sprawnie i skutecznie podłączyć np. instalacje domofonowe lub videodomofonowe, a przede wszystkim, żeby wykonać takie prace jak projekt instalacji elektrycznej. Aby realizować niektóre zadania, potrzebne są dodatkowe uprawnienia. Największe uprawnienia mają inżynierowie elektrotechnicy, którzy podczas studiów zdobyli wiedzę i kompetencje niezbędne, aby realizować szeroki zakres prac. Dlatego przed podjęciem współpracy, upewnij się, że wybrany elektryk ma uprawnienia niezbędne do wykonania zlecanych przez Ciebie czynności.

Doświadczenie – długość stażu i dotychczasowe realizacje

Wykształcenie i uprawnienia to jedna sprawa, ale pozostaje jeszcze kwestia doświadczenia. Im więcej przepracowanych lat, tym większe umiejętności posiada elektryk. Wynajmując firmę, można często sprawdzić jak długo działa na rynku za pośrednictwem jej strony internetowej. Warto sprawdzić lub spytać wprost o dotychczasowe realizacje. Jeżeli planujesz np. zainstalowanie nowoczesnego oświetlenia w niekonwencjonalnym stylu, a elektryk nie ma na ten temat żadnego pojęcia lub zaledwie minimalne, to istnieje ryzyko, że nie zrozumie, jaki chcesz uzyskać efekt końcowy. Najbezpieczniej wybierać fachowców, którzy wykonywali przynajmniej kilkakrotnie prace, jakie mają być zrealizowane u Ciebie.

Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy telefonicznej

Już podczas rozmowy telefonicznej można wstępnie ocenić, czy ma się do czynienia z prawdziwym fachowcem. Dobry elektryk potrafi słuchać i odpowiada konkretnie na zadawane pytania, dlatego trzeba zadawać ich jak najwięcej, aby zorientować się, czy jego wiedza i podejście spełnią nasze oczekiwania. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna będzie funkcjonować niezawodnie przez długi czas bez względu na ilość podłączanych do niej urządzeń, dlatego warto zadzwonić pod kilka numerów, aby przekonać się, który elektryk rozmową najbardziej przekonuje nas do siebie.

Jak szukać dobrego elektryka?

Fachowca wykonującego usługi elektryczne na wysokim poziomie trudno znaleźć, dlatego warto rozpocząć od podpytania rodziny i znajomych – być może znają kogoś o odpowiednich uprawnieniach, kogo umiejętności zdążyli już przetestować u siebie. Warto rozejrzeć się również na forach internetowych i wyszukać firmy z naszej okolicy poprzez wyszukiwarkę internetową. Nawet jakość strony może wiele powiedzieć o świadczonych usługach. Jeśli na stronie są zamieszczone wszystkie dane adresowe i kontaktowe, a także informacje o samej firmie i zakresie usług, a na dodatek można przejrzeć dotychczasowe realizacje i ewentualnie referencje, to warto się zastanowić nad zaufaniem takiej firmie. Natomiast nasz serwis gwarantuje, że wybór usług za pośrednictwem naszej strony to trafny wybór, ponieważ polecani elektrycy dysponują aktualnymi uprawnieniami i odpowiednim doświadczeniem.

Następna porada
Elektryk – zawód wymagający odpowiednich umiejętności i kwalifikacji